סקר השכר הגדול של מנהלי ומנהלות קהילות

לקראת סוף שנת 2019, הפצנו את סקר השכר הגדול של Community Forward לחברי הקהילה שלנו. לאור העלייה והבולטות של הקהילות ותפקיד מנהל הקהילה בשנים האחרונות, רצינו לראות האם בצורה הכמותית נראה את אותה בולטות.

הבטחנו, וקיימנו! בבלוגפוסט הזה נציג בפניכם את הממצאים מהסקר וכמה מהתובנות שלנו לגבי התוצאות.

יאללה, מתחילים.

*הסקר מראה כי 37% מהעוסקים בתחום הקהילות מרוויחים 10,000 ש"ח בחודש ביותר בעוד שהשכר הממוצע במשק הוא 10,139 ש"ח. 14% מרוויחים מעל 15,000 ש"ח בחודש. בטוטאל, 60% ממשיבי הסקר ממש מתפרנסים מזה, משמע, התחום מהווה מקור פרנסה משמעותי. *מהסקר ראינו כי 60% אחוז מהעוסקים בתחום הקהילות מתפרנסים ממנו כעצמאיים או כשכירים. פרט מאד מעניין הוא שיותר ויותר חברות מזהות את הפוטנציאל שמצוי בקהילות – כמעט 50% מהמשתתפים בסקר עובדים בתחום כשכירים (כמו WAZE או אלמנטור), תפקיד שעד לפני חמש שנים כמעט ולא היה קיים וצובר תאוצה. *ב- Community Forward ארגון מנהלי הקהילות של ישראל היו חברים 300 מנהלי קהילות לפני שנתיים, כיום המספר הזה מתקרב ל 3000. * לפני כחמש שנים, תפקיד מנהלת קהילה כמעט ולא היה קיים, אילו כיום חברות משקיעות יותר בתחום זה כיוון שהן מבינות את הערך שקהילה יכולה לתת למוצר/שירות/עסק שלהן.

*60% ממשיבי הסקר מועסקים על-ידי חברות וארגונים שמשקיעים בפיתוח קהילה. 39% מהקהילות הן קהילות של חברות וארגונים. 22% מהעונים לסקר עובדים במשרה מלאה בניהול קהילה עבור חברה. *עבודה בניהול קהילה יכולה להיחשב כמשרה מלאה, כיוון שרואים בסקר ש-44.2% מקדישים למעלה מ-30 שעות שבועיות לניהול קהילה, כשיש כאלו שמנהלים יותר מקהילה אחת. *אצל אנשי העולם החדש ובמציאות שהולכת ומשתנה, תואר אקדמי הוא לא מדד בטוח להצלחה בתחום הקהילות, וניתן לראות בסקר כי אפשר להגיע למקצוע הזה מכל הרקעים, עם תואר או בלי (ההתפלגות לבעלי תואר וללא תואר היא שווה). *ל- Community Forward, המלווה ומייצעת לחברות וארגונים בהקמה של קהילות, הגיעו בשנה שעברה כמה פניות בודדות בחודש, בעוד שבשנת 2019 התקבלו כמה עשרות פניות בחודש. *יותר מ-52.2% מהקהילות הן חברתיות, ושליש מהמנק"לים עושים את עבודתם בהתנדבות. *ניתן לבצע את העבודה של ניהול קהילות מכל מקום בארץ, כיוון שבסקר 25% השיבו שהם ממקומות שונים בארץ, בניגוד לזה שהאמרה הרווחת היא ש"הכל קורה במרכז". *באופן מפתיע הרבה מהארגונים ה"כבדים" במשק מכירים בכוח קהילה, למשל צה"ל, קופות חולים, עיריות, וכדומה.

אנחנו חושבות שהסקר מדגיש ומבליט את עלייתו של תפקיד מנהל הקהילה, שאינו רק משרה חדשה בעולם חדש, אלא מקצוע רלוונטי וחשוב בחברות, ארגונים ועמותות.

מנהל קהילה צריך להיות בעל ראייה כוללת ורחבה של הנעשה, להיות עם היד על הדופק כל הזמן, ולהיות חיית אינטרקציות חברתיות (גם בזום, בימינו).

לחיי עוד שנה של עשייה משובחת, אנחנו פה, ממשיכות לשים את עולם הקהילות על המפה.

נשמח לשמוע מכם.
צוות Community Forward

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לניוזלטר והשארו מעודכנים

עוד מאמרים ששווה לקרוא

Uncategorized

סקר השכר הגדול- 2022

  כבכל שנה, גם השנה Community Forward יצרה סקר שכר עבור מנהלי ומנהלות קהילה בישראל על מנת לאמוד את התחום, התפתחותו, שינויים שחלו והזדמנויות חדשות