סקר השכר הגדול של מנהלי ומנהלות קהילות

לקראת סוף שנת 2019, הפצנו את סקר השכר הגדול של Community Forward לחברי הקהילה שלנו. לאור העלייה והבולטות של הקהילות ותפקיד מנהל הקהילה בשנים האחרונות, רצינו לראות האם בצורה הכמותית נראה את אותה בולטות.

הבטחנו, וקיימנו! בבלוגפוסט הזה נציג בפניכם את הממצאים מהסקר וכמה מהתובנות שלנו לגבי התוצאות.

יאללה, מתחילים.

*הסקר מראה כי 37% מהעוסקים בתחום הקהילות מרוויחים 10,000 ש"ח בחודש ביותר בעוד שהשכר הממוצע במשק הוא 10,139 ש"ח. 14% מרוויחים מעל 15,000 ש"ח בחודש. בטוטאל, 60% ממשיבי הסקר ממש מתפרנסים מזה, משמע, התחום מהווה מקור פרנסה משמעותי. *מהסקר ראינו כי 60% אחוז מהעוסקים בתחום הקהילות מתפרנסים ממנו כעצמאיים או כשכירים. פרט מאד מעניין הוא שיותר ויותר חברות מזהות את הפוטנציאל שמצוי בקהילות – כמעט 50% מהמשתתפים בסקר עובדים בתחום כשכירים (כמו WAZE או אלמנטור), תפקיד שעד לפני חמש שנים כמעט ולא היה קיים וצובר תאוצה. *ב- Community Forward ארגון מנהלי הקהילות של ישראל היו חברים 300 מנהלי קהילות לפני שנתיים, כיום המספר הזה מתקרב ל 3000. * לפני כחמש שנים, תפקיד מנהלת קהילה כמעט ולא היה קיים, אילו כיום חברות משקיעות יותר בתחום זה כיוון שהן מבינות את הערך שקהילה יכולה לתת למוצר/שירות/עסק שלהן.

*60% ממשיבי הסקר מועסקים על-ידי חברות וארגונים שמשקיעים בפיתוח קהילה. 39% מהקהילות הן קהילות של חברות וארגונים. 22% מהעונים לסקר עובדים במשרה מלאה בניהול קהילה עבור חברה. *עבודה בניהול קהילה יכולה להיחשב כמשרה מלאה, כיוון שרואים בסקר ש-44.2% מקדישים למעלה מ-30 שעות שבועיות לניהול קהילה, כשיש כאלו שמנהלים יותר מקהילה אחת. *אצל אנשי העולם החדש ובמציאות שהולכת ומשתנה, תואר אקדמי הוא לא מדד בטוח להצלחה בתחום הקהילות, וניתן לראות בסקר כי אפשר להגיע למקצוע הזה מכל הרקעים, עם תואר או בלי (ההתפלגות לבעלי תואר וללא תואר היא שווה). *ל- Community Forward, המלווה ומייצעת לחברות וארגונים בהקמה של קהילות, הגיעו בשנה שעברה כמה פניות בודדות בחודש, בעוד שבשנת 2019 התקבלו כמה עשרות פניות בחודש. *יותר מ-52.2% מהקהילות הן חברתיות, ושליש מהמנק"לים עושים את עבודתם בהתנדבות. *ניתן לבצע את העבודה של ניהול קהילות מכל מקום בארץ, כיוון שבסקר 25% השיבו שהם ממקומות שונים בארץ, בניגוד לזה שהאמרה הרווחת היא ש"הכל קורה במרכז". *באופן מפתיע הרבה מהארגונים ה"כבדים" במשק מכירים בכוח קהילה, למשל צה"ל, קופות חולים, עיריות, וכדומה.

אנחנו חושבות שהסקר מדגיש ומבליט את עלייתו של תפקיד מנהל הקהילה, שאינו רק משרה חדשה בעולם חדש, אלא מקצוע רלוונטי וחשוב בחברות, ארגונים ועמותות.

מנהל קהילה צריך להיות בעל ראייה כוללת ורחבה של הנעשה, להיות עם היד על הדופק כל הזמן, ולהיות חיית אינטרקציות חברתיות (גם בזום, בימינו).

לחיי עוד שנה של עשייה משובחת, אנחנו פה, ממשיכות לשים את עולם הקהילות על המפה.

נשמח לשמוע מכם.
צוות Community Forward

אהבתם? שתפו!

כתיבת תגובה

הצטרפו לניוזלטר והשארו מעודכנים

עוד מאמרים ששווה לקרוא

פודקאסט

KPMG זה הבית / קהילת הבוגרים של KPMG ישראל

בפרק זה רות עדן, מנכ"לית ומייסדת שותפה בקומיוניטי פורוורד, מראיינת את שירן יעקובוביץ, מובילת תחום קהילות ב – KPMG ישראל, אחת מ-4 הפירמות המובילות בעולם

עדי קלימשטיין

מנהלת תיקי לקוחות

עדי מלווה את לקוחות החברה בבניית אסטרטגיות להקמה, פיתוח וניהול קהילות המשולבות באג'נדות העסקיות, הארגוניות והשיווקיות שלהם. בנוסף, עדי מוסמכת לאימון אישי ועסקי, והינה בעלת ניסיון ורקע בהדרכה ובאימון, אשר באים כולם לידי ביטוי ביכולותיה לזהות את צרכי הלקוח ולחבר אותם בצורה מחשבתית לאסטרטגיה הארגונית.

במסגרת פעילותה בחברה, עדי העניקה שלל שירותי ייעוץ והדרכה לבנק ירושלים, אלביט מערכות, מכבי שירותי בריאות, אוניברסיטת תל אביב ועוד.  

ליאור אשכנזי דור

מנהלת תיקי לקוחות

ליאור מסייעת ללקוחות החברה לבנות אסטרטגיה אפקטיבית לניהול קהילה, באופן שיביא להשגת מטרות הלקוח ויעניק ערך מקסימלי לחברי הקהילה הפוטנציאלים. בין היתר ליאור גם בונה פעילויות תוכן של מותגים בקהילות לפי מודל W-W-W. בעברה, כחלק משליחות מטעם הסוכנות היהודית בה ליאור לקחה חלק, היא ניהלה את קהילת ״יוסטון הלל״.

איילה כספי וורמס

מנהלת תיקי לקוחות

איילה מייעצת למגוון לקוחות החברה, מלווה ומקימה קהילות לגופים כגון ארגוני בוגרים, קהילות אימפקט בדגש על חינוך וקהילות פנים ארגוניות. בנוסף, איילה מתמחה ועובדת בכל הקשור לסטוריטלינג דיגיטלי, חיה ונושמת קהילות ואת המדיה הדיגיטלית, ואף ניהלה בעבר מס׳ קהילות דיגיטליות.
 
איילה מעניקה ייעוץ לבנק ישראל, מכללת אורנים, וקרן משפחת ליאון, ועוד. 

עומרית אבנשטיין

מנהלת תיקי לקוחות

עומרית מתמחה בעולמות הלמידה, ומלווה את לקוחות החברה בהקמה וניהול של קהילות פנים ארגוניות בדגש על גילדות, למידה, וקהילות מקצועיות. לעומרית ניסיון רב בניהול קהילות, בבניית תהליכי למידה והכשרה, הרצאות פרונטליות וייעוץ למנהלי קהילות. 
עומרית מלווה את החטיבה הטכנולוגית של בנק הפועלים בהקמת גילדות מקצועיות פנים ארגוניות. 

רומי הלמן

מנהלת תיקי לקוחות 

רומי בוגרת תכנית קו הזינוק של שותפויות אדמונד דה רוטשילד, והינה בוגרת קורס ניהול קהילות של Community Forward. 
רומי מלווה את לקוחות החברה במגוון רחב של תחומים לרבות קבוצת עזריאלי, חברות פארמה, וארגונים חברתיים.